Search
Close this search box.

Vánoční ozdoby, DUV-družstvo je specializováno výhradně na tradiční výrobu skleněných vánočních ozdob.

Veškerá výroba je ruční práce – bez využití strojů. Při výrobě vánočních ozdob je používán světový standard barevnice obsahující přibližně 600 barevných odstínů až v šesti efektech jednotlivého odstínu barvy – lesk, mat, mrazolak, porcelán, metalíza a tzv. skořápkový efekt. Široká nabídka posypů a doplňků k dekorování vánočních ozdob umožňuje splnit i ta nejrozmanitější přání a představy zákazníků. 

Rovněž způsob balení a příprava expedice se přizpůsobuje potřebám a požadavkům zákazníků. Balení ozdob je možné do standardních bílých krabic s křížovou mřížkou nebo do krabic s okénkovým víčkem naší produkce. Akceptujeme požadavek zákazníka na balení do obalů, které si sám dodá od jiného výrobce. Zboží je možné při expedici členit na filiálky nebo sortované kartony. Ve velké míře je využívána expedice na EUR-paletách. Součástí expedice je i vlastní celní odbavení.

Technologie výroby skleněných vánočních ozdob je trvale inovována s ohledem na produktivitu a zisk, ale i na ochranu životního prostředí. V současnosti nakupuje naše firma všechny výrobní komponenty od dodavatelů, kteří mohou prokázat nezávadnost svých produktů ve smyslu norem Evropské Unie. 

Do roku 1991 byl veškerý export realizován prostřednictvím společnosti Jablonex a.s., Jablonec nad Nisou. Od roku 1992 spolupracuje družstvo v této oblasti s firmou Ornex s.r.o., Rychnov u Jablonce nad Nisou, jejímž prostřednictvím je exportováno do zahraničí přibližně 87% celkové výroby, 20% realizujeme svými přímými kontakty a 13% produkce je prodáno na tuzemském trhu. V současnosti je družstvo největším výrobcem ručně vyráběných a malovaných skleněných vánočních ozdob v ČR. Řadí se rovněž mezi největší výrobce v EU.